Jak wyglądają zajęcia na kursach językowych on-line w naszej Szkole Językowej?

Edukacja w zakresie języka obcego dla jednych przychodzi prosto, dla drugich trudniej. W jaki sposób zajęcia mogą skutecznie odbywać się w opcji zdalnej?

czarnoskóry mężczyzna przed laptopemNauka języka obcego

Nauka języka obcego ze szkołą językową BEST GERMAN to dla dzieci przede wszystkim przyjemność. Sensoryczny sposób edukowania języka hiszpańskiego, niemieckiego i angielskiego bazuje na wszystkich zmysłach – wzroku, słuchu, węchu, smaku oraz dotyku. W ten sposób pobudzana jest wyobraźnia, a uczestnicy aktywizują się językowo. Jest to skuteczna metoda nauki słówek, poprzez wielozmysłowe zapamiętywanie. Oprócz tego zajęcia są prowadzone, aby generować naturalne sytuacje językowe, a sama edukacja zwrotów przebiegała w sposób płynny. Jak to jednak wygląda w przypadku zajęć online? Sprawdźmy!

Zajęcia online

W naszej szkole zajęcia online prowadzone są z najwyższą starannością i z wykorzystaniem wszystkich możliwości, które daje technologia. Poprzedza je test online, którego zadaniem jest ocenić stopień zaawansowania w posługiwaniu się językiem obcym. Całość trwa do 20 min, a później rekrutowany otrzymuje informację na temat tego, jaki typ zajęć jest dla niego. Nauka wygląda dosyć podobnie jak w przypadku zajęć w placówce. Uczeń otrzymuje różnego rodzaju materiały audiowizualne, treści oraz niekiedy listę zadań. W miarę możliwości nauczyciele tak dobierają rozmaite formy działań, aby były one realne do wykonania w warunkach domowych. Spotkania obywają się na kamerze z włączonym mikrofonem. To znacznie ułatwia komunikowanie się i praktykowanie języka. Podejmowane tematy dotyczą spraw bieżących i tego, co uczestnicy lubią. Zajęcia online ustalane są indywidualnie. Bazuje się w nich na komunikacji Direct, która zakłada bezpośrednie mówienie i słuchanie. Kolejno wplatane są elementy gramatyczne, a całość domyka trening pisowni wyrazów oraz zdań. W ten sposób kompleksowo podchodzi się do tematu, a sama nauka ma faktycznie sen i przynosi pożądane rezultaty.